Parafia
Miłosierdzia Bożego
w Lęborku

Ogłoszenia

 

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

NA X NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ

 

  1. Do najbliższego czwartku przeżywamy oktawę uroczystości Bożego Ciała.W tym czasie wieczorne Msze św. łączymy z procesją eucharystyczną wokół kościoła. Bardzo dziękujemy dzieciom, ministrantom, Różom Różańcowym, Rycerzom Kolumba oraz wszystkim, którzy w tych dniach gromadzą się wokół Najświętszego Sakramentu, by w tak piękny i niecodzienny sposób uczcić Boga obecnego wśród nas. W czwartek na zakończenie oktawy będzie miał miejsce obrzęd błogosławieństwa wianków.
  2. W piątek przypada uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. W XVII wieku jednej z francuskich sióstr wizytek, św. Małgorzacie Marii Alacoque, podczas modlitwy ukazał się Pan Jezus, mówiąc: „Oto Serce, które tak bardzo umiłowało ludzi, że niczego się szczędzi aż do wyczerpania i wyniszczenia się, by im dać dowody swojej miłości”. Chrystus pozostawił wówczas 12 obietnic, które dotyczą czcicieli Jego Serca. W miesiącu czerwcu przed Najświętszym Sakramentem codziennie odmawiamy Litanię do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Trzydzieści trzy wezwania Litanii odnoszą się do lat życia Pana Jezusa na ziemi. Pierwsza część Litanii podkreśla stosunek Pana Jezusa do Ojca i Ducha Świętego, druga część wezwań ukazuje przymioty Serca Jezusa, a trzecia podkreśla stosunek Bożego Serca dla ludzi. Z inicjatywy św. Jana Pawła II uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa jest Światowym Dzień Modlitw o Uświęcenie Kapłanów.
  3. W obecnym czasie w parafiach naszego lęborskiego dekanatu odbywa się adoracja w intencji powołań kapłańskich, zakonnych i misyjnych. W naszej parafii na adorację Najświętszego Sakramentu w tej intencji zapraszamy w najbliższy piątek, w uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, o godz. 17:00.
  4. W sobotę podczas liturgii uczcimy Niepokalane Serce NMP.
  5. Uczniów klas ósmych przygotowujących się do sakramentu bierzmowania zapraszamy na spotkanie w przyszłą niedzielę po Mszy św., odprawianej o godz. 11:00.  
  6. W przyszłą niedzielę z racji trzynastego dnia miesiąca zapraszamy na nabożeństwo fatimskie o godz. 15:00.
  7. Kolekta inwestycyjna w przyszłą niedzielę przeznaczona jest na spłatę naszego remontowego zadłużenia.
  8. Dzieci, które Przystąpiły do Pierwszej Komunii Świętej w ubiegłym roku zapraszamy na rocznicę tego wydarzenia w niedzielę 20 czerwca (tj. za dwa tygodnie) o godz. 11:00. Wcześniej zapraszamy te dzieci na spotkanie, które odbędzie się w środę 16 czerwca o godz. 16:30.
  9. Dzisiaj po zakończonej Mszy św. możemy włączyć się w ogólnopolską zbiórkę przeznaczoną na budowę  Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie, będącej historycznym wotum wdzięczności narodu polskiego.