Parafia
Miłosierdzia Bożego
w Lęborku

Ogłoszenia

 

 

OGŁOSZENIA PARAFIALNE NA XXX NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ

 

   

  1. W ostatnią niedzielę października obchodzimy uroczystość Poświęcenia Własnego Kościoła. Każda świątynia obchodzi w ciągu roku uroczyście dwa dni: dzień swojego patrona i dzień swojej konsekracji. Dzień patrona, czyli parafialny odpust to jakby dzień imienin kościoła. Natomiast dzień poświęcenia kościoła to jakby dzień jego narodzin, oddania go na wyłączną własność Panu Boga, aby był miejscem modlitwy dla parafialnej wspólnoty i miejscem sprawowania kultu.
  2. Przed nami ostatni tydzień października. Modlitwa różańcowa gromadzi nas w dni powszednie o godz. 8:30 i 17:30, w niedzielę o 15:30, a dzieci w dniach od poniedziałku do piątku o godz. 17:00.
  3. Uczniów klas pierwszych szkół ponadpodstawowych przygotowujących się do sakramentu bierzmowania zapraszamy na spotkanie w najbliższy czwartek, o godz. 18:45, w kościele.
  4. W przyszłą niedzielę obchodzić będziemy Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze św. w naszej świątyni sprawować będziemy wg porządku niedzielnego: o godz. 8:00, 9:30, 11:00 i 16:00. W tym roku zachęcani jesteśmy do indywidualnego nawiedzania cmentarzy oraz do rozkładania odwiedzin grobów swoich bliskich, zarówno na dni przed Uroczystością Wszystkich Świętych jak i w jej oktawie.
  5. Dzień później przypada wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych, tzw. Dzień Zaduszny. W tym dniu zapraszamy na Mszę św. o godz.: 9:00, 16:00 i 18:00.
  6. Przez osiem pierwszych dni listopada (do 8 listopada) duszom w czyśćcu możemy ofiarować wielki dar – odpust zupełny za pobożne nawiedzenie cmentarza i odmówienie modlitwy w ich intencji oraz spełnienie pozostałych zwykłych warunków odpustu, to znaczy: stan łaski uświęcającej, brak przywiązania do jakiegokolwiek grzechu, przyjęcie Komunii Świętej i odmówienie modlitwy w intencjach wyznaczonych przez Ojca Świętego.
  7. Od Dnia Zadusznego do 8 listopada włącznie podejmujemy w naszej świątyni modlitwę za zmarłych, których imiona zostały wypisane przez wiernych na przekazanych kartkach. W tym czasie w intencji naszych zmarłych ofiarujemy modlitwę różańcową w dni powszednie o godz. 8:30 i 17:30, a w niedzielę o godz. 15:30. Modlitwę roczną za zmarłych podejmujemy przez cały rok, w każdą niedzielę, przed i podczas sumy parafialnej. Ofiary składane przy zamawianiu tzw. zdrowasiek przeznaczamy na remont naszego kościoła.
  8. Niebawem rozpoczniemy ogrzewanie naszego kościoła. Na ten cel przeznaczona będzie zbiórka do puszek w przyszłą niedzielę. 
  9. Na najbliższą sobotę zaplanowana została beatyfikacja czcigodnego sługi Bożego ks. Michaela McGivneya, który jest założycielem Rycerzy Kolumba – największej międzynarodowej organizacji katolickich mężczyzn, skupiającej w swoich szeregach ponad dwa miliony członków. Z racji tego wydarzenia Rycerze Kolumba rozdają dziś po zakończonej Mszy św. bezpłatną ewangelizacyjną gazetę, która w części poświęcona jest zbliżającej się beatyfikacji.
  10. Z kroniki ogłoszeń – 27.10.2019:

Za nami szósty tydzień remontu. W minionym tygodniu zagruntowane zostały boczne zewnętrzne ściany naszego kościoła, usunięto już rusztowania na zewnątrz, w dolnej partii kościoła skompletowano okna poprzez wstawienie szyb. U góry zafoliowane zostały skosy sufitowe oprócz kukułek i rozpoczął się już montaż podbitki. W zakrystii wylano nową posadzkę, a w pomieszczeniu pod chórem położone zostały płytki – część z nich została nam ze starego zapasu, a część odzyskaliśmy z zakrystii. Trwają też prace związane z położeniem instalacji elektrycznej.