Parafia
Miłosierdzia Bożego
w Lęborku

Ogłoszenia

 

 

OGŁOSZENIA PARAFIALNE NA XXIX NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ

 

  1. Obecny czas na różne sposoby zachęca nas i mobilizuje do modlitwy różańcowej. W naszej świątyni nabożeństwa różańcowe odbywają się w dni powszednie o godz. 8:30 i 17:30, w niedzielę o 15:30. Dziesiątek różańca dla dzieci w dniach od poniedziałku do piątku o godz. 17:00.
  2. Jutro przypada święto Świętego Łukasza Ewangelisty. Jest to dzień modlitw za pracowników służby zdrowia.Naszym lekarzom, pielęgniarkom, farmaceutom, ratownikom medycznym, wszystkim, którzy przychodzą nam z pomocą w naszych chorobach i trudnych dolegliwościach wyrażamy wdzięczność za posługę i okazane serce.
  3. Rodzinę Żywego Różańca w tym tygodniu zapraszamy na spotkania w salce parafialnej – Róże I, II i III we wtorek o godz. 16:30, natomiast Róże IV, V i VI w środę o godz. 16:30.
  4. W najbliższy piątek przypada liturgiczne wspomnienie św. Jana Pawła II. Tydzień temu obchodziliśmy Dzień Papieski. Wczoraj minęła 43 rocznica wyboru Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową, z tej racji trwa obecnie Lęborski Tydzień Kultury Chrześcijańskiej. Wielu z nas odczuwa w sercu ogromną wdzięczność za posługę Jana Pawła II, za jego wiarę, świadectwo i nauczanie. Niech wyrazem tej wdzięczności będzie nasza wspólna wieczorna modlitwa. W tę modlitwę pragną zaangażować się wszystkie wspólnoty parafialne. Zapraszamy Parafian i osoby związane z naszą parafią. Zechciejmy w ten sposób pokazać to piękne oblicze Kościoła, które jest rozmodlone, tworzy jedność i daje nadzieję. W takim Kościele przez długie lata wzrastała wiara każdego z nas, taki Kościół dał światu Jana Pawła II i takiemu Kościołowi Jan Paweł II służył. A i dziś wierzymy, że możemy liczyć na jego wstawiennictwo. O nie też będziemy prosić. O godz. 17:30 niech zjednoczy nas wspólny różaniec, po nim Msza św. ku czci św. Jana Pawła II i krótka część koncertowa w wykonaniu naszego chóru i naszej scholi.
  5. Miesiąc październik przygotowuje nas powoli do Uroczystości Wszystkich Świętych i Dnia Zadusznego. Z racji Wspomnienia Wszystkich Wiernych Zmarłych co roku pragniemy ożywić naszą modlitwę w intencji naszych zmarłych, m. in. odmawiając tzw. zdrowaśki listopadowe oraz zdrowaśki roczne. W ramach zdrowasiek listopadowych podejmujemy modlitwę różańcową za zmarłych we wszystkie dni oktawy uroczystości Wszystkich Świętych (do 8 listopada), natomiast w ramach zdrowasiek rocznych podejmujemy modlitwę za zmarłych przez cały rok przed i podczas każdej niedzielnej sumy parafialnej. Wcześniej ofiary składane przy zamawianiu zdrowasiek  przeznaczaliśmy na ogrzewanie naszego kościoła. Ponieważ obecnie jesteśmy po generalnym remoncie naszego kościoła ofiary te przeznaczamy na spłatę naszego zadłużenia. (Na stojakach z gazetami umieściliśmy specjalne karteczki – prosimy o zaznaczenie na każdej z nich czy zamawiamy modlitwę roczną, czy listopadową.) Jeżeli natomiast chodzi o ogrzewanie naszego kościoła, proponujemy by na ten cel przeznaczona była zbiórka do puszek w miesiące grzewcze. Pierwsza - w ostatnią niedzielę listopada.
  6. Do tej pory udało się nam uregulować 45 % wartości całego remontu naszego kościoła, a więc zakupionych materiałów i wykonanej pracy. Wszystkim bardzo dziękujemy za ofiarność i za pamięć o tym wielkim dziele naszej parafii. 
  7.  Link do pobrania zdjęć z uroczystości bierzmowania: https://we.tl/t-JVtqFB0q9B