Parafia
Miłosierdzia Bożego
w Lęborku

Ogłoszenia

 

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

NA XXV NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ

  

  1. Jutro przypada święto św. Mateusza, Apostoła i Ewangelisty. Pan Jezus dokonał w nim cudu nawrócenia, dzięki czemu Mateusz stał się uczniem Chrystusa i autorem jednej z Ewangelii.
  2. W środę przypada wspomnienie św. Ojca Pio, kapucyna, stygmatyka, mistyka oraz wielkiego czciciela Eucharystii i Matki Bożej.
  3. Co roku w Wielki Piątek podczas adoracji krzyża składamy ofiary na Ziemię Świętą. Ponieważ w tym roku z racji pandemii nie mieliśmy okazji uczestniczyć w liturgii wielkopiątkowej, papież Franciszek zatwierdził przesunięcie zbiórki na Ziemię Świętą na niedzielę w okolicy święta Podwyższenia Krzyża Świętego, które jest jednym z najważniejszych świąt w kalendarzu liturgicznym Ziemi Świętej. Obecne tam wspólnoty chrześcijańskie korzystają co roku z ofiarności wiernych z całego świata, aby móc kontynuować swoją ewangeliczną obecność m. in. poprzez utrzymanie chrześcijańskich miejsc kultu w Ziemi Świętej, a także dalej prowadzić szkoły i placówki opieki otwarte nie tylko dla chrześcijan, ale dla wszystkich mieszkańców w celach wychowawczych, pokojowego współistnienia oraz opieki zwłaszcza nad najmniejszymi i najuboższymi. W naszej parafii zbiórka na ten cel odbywa się dzisiaj po każdej Mszy św.
  4. Dziękujemy za złożone dzisiaj ofiary na Wyższe Seminarium Duchowne w Pelplinie.
  5. Dnia 27 września br. o godz. 14:00 na cmentarzu w Krępie Kaszubskiej odbędzie się uroczystość patriotyczno-religijna ku czci pomordowanych więźniów Obozu Koncentracyjnego Stutthof. W tym samym dniu o godz. 13:15 nastąpi złożenie kwiatów przy obelisku pamięci w miejscowości Gęsi. Wójt gminy Nowa Wieś Lęborska zaprasza do udziału w tych uroczystościach.