Parafia
Miłosierdzia Bożego
w Lęborku

Ogłoszenia

 

 

 

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

NA IV NIEDZIELĘ WIELKIEGO POSTU

 

 

  1. Czwarta Niedziela Wielkiego Postu nazywana jest niedzielą Lætare, co oznacza „cieszcie się”. Radujcie się, bo zbliżają się święte dni paschalne, podczas których Bóg okaże swoje miłosierdzie. Największym znakiem tej miłości jest Ofiara złożona przez Chrystusa na drzewie krzyża, która uobecnia się na ołtarzu podczas Mszy św.
  2. W rozważaniu męki Chrystusa i w podjęciu wielkopostnej zadumy pomagają nam nabożeństwa pasyjne.
  3. Zapraszamy na nabożeństwo Drogi Krzyżowej w piątek przed ranną Mszą św. o godz. 8:30 i przed wieczorną Mszą św. o godz. 17:30. Dzieci zapraszamy na Drogę Krzyżową w piątek  o godz. 16:45.
  4. Młodzież przygotowującą się do sakramentu bierzmowania, a więc uczniów klas ósmych szkół podstawowych oraz uczniów klas pierwszych szkół ponadpodstawowych, zapraszamy w tym tygodniu na dodatkowe nabożeństwo Drogi Krzyżowej, które odbędzie się w środę o godz. 19:00.
  5. Na nabożeństwo Gorzkich żali zapraszamy w każdą niedzielę Wielkiego Postu o godz. 15:30.
  6. Z racji na przypadającą dziś niedzielę uroczystość Świętego Józefa, Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny jest w tym roku przeniesiona na jutro. Święty Józef jest patronem Kościoła powszechnego oraz rodzin chrześcijańskich. Jest także orędownikiem dobrej śmierci. Zapraszamy na jutrzejszą Mszę św. ku czci św. Józefa o godz. 9:00 i 18:00. Uroczystość ta jest również dniem modlitw za mężczyzn i ojców oraz ich misję w Kościele, rodzinach i świecie.  
  7. W najbliższą sobotę, 9 miesięcy przed Bożym Narodzeniem, obchodzić będziemy uroczystość Zwiastowania Pańskiego, która jest Dniem Świętości Życia oraz Dniem Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Duchowa adopcja jest modlitwą w intencji dziecka, którego życie w łonie matki jest zagrożone. Trwa dziewięć miesięcy i polega na codziennym odmawianiu jednej tajemnicy różańcowej oraz specjalnej modlitwy w intencji dziecka i jego rodziców. W tej modlitwie prosimy o szczęśliwe narodzenie dla dziecka, którego imię zna tylko Bóg, a także o miłość i odwagę dla jego rodziców. W telefonie komórkowym można pobrać aplikację „Adoptuj życie”. Aplikacja jest prosta w obsłudze, przypomina codziennie przez 9 miesięcy o modlitwie w intencji dziecka, numeruje każdy kolejny dzień i tydzień, wyświetla treść modlitwy, którą należy odmówić, proponuje rozważania różańcowe. Dodatkowo zawiera bogatą grafikę, ukazującą wszystkie fazy rozwoju prenatalnego dziecka wraz z komentarzami np.: „Ciężar mojego ciała wynosi ok. 150 g. Mierzę ok. 14 cm. Jestem tak duży jak owoc awokado.” Krok po kroku, dzień po dniu obrońca życia  może obserwować rozwijające się dzieciątko, może dowiedzieć się kiedy zaczyna bić serce, kiedy rozwijają się narządy słuchu, wzroku… Aplikacja zawiera zdjęcia USG nienarodzonego dziecka oraz pozwala posłuchać bicia jego serca. Wszystko to sprawia, że modlącemu jest łatwiej wytrwać w 9 - miesięcznym przyrzeczeniu.  Osoby, które zechcą podjąć się Dzieła Duchowej Adopcji prosimy o odebranie w zakrystii formularzy, wypełnienie ich i przyniesienie wraz ze świecami  na Mszę św.  w sobotę o godz. 9:00. Pół godziny wcześniej odmówimy różaniec.
  8. Parafialnym dniem spowiedzi św. wielkanocnej z udziałem zaproszonych księży będzie sobota przed Niedzielą Palmową, tj., 1 kwietnia, rano od 8:00 do 9:00 i popołudniu (w Godzinie Miłosierdzia) od godz. 15:00 do 16:30.
  9. W Niedzielę Palmową po raz ostatni w obecnym czasie zapraszamy na Mszę św. o godz. 13:00. Od świąt wielkanocnych zapraszamy na niedzielne Msze św. wg tradycyjnego porządku, czyli o godz. 8:00, 9:30, 11:00 i 16:00.
  10. Parafia NMP Królowej Polski zaprasza wdowy i wdowców na wielkopostną Mszę św. w intencji zmarłego małżonka z nowenną do św. Rity w najbliższą środę o g. 16.30.