Parafia
Miłosierdzia Bożego
w Lęborku

Ogłoszenia

 

Link do zdjęć z uroczystości bierzmowania - 23 maja 2023:

https://drive.google.com/drive/folders/1dLSiW_HEVWohzw6Anj1SMBv2twX7KOZj?usp=sharing

 

 

 

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

NA UROCZYSTOŚĆ TRÓJCY NAJŚWIĘTSZEJ

 

 

 1. Dzisiaj, w pierwszą niedzielę czerwca, obchodzimy w Polsce Święto Dziękczynienia, które przeżywamy pod hasłem: Dziękujemy za czyniących pokój. Jak co roku obchodom tego Święta towarzyszy ogólnopolska zbiórka przeznaczona na budowę Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie, będącej historycznym wotum wdzięczności narodu polskiego.
 2. Rozpoczęliśmy miesiąc poświęcony Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Czerwcowe nabożeństwo łączymy w dni powszednie z wieczorną Mszą św., a w niedzielę z sumą parafialną.  
 3. W czwartek przypada uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało. Zapraszamy na Msze św. o godz.: 8:00, 9:30 i 16:00. Po Mszy św., odprawianej o godz. 9:30, udamy się w uroczystej procesji eucharystycznej do czterech ołtarzy. Procesja przejdzie w tym roku trasą nr 1 - ul. Kasztanową, Jodłową, Brzozową, Harcerzy, Komuny Paryskiej, Jodłową i Kasztanową. Właścicieli posesji znajdujących się przy tych ulicach prosimy o udekorowanie trasy procesyjnej i ewentualną pomoc rodzinom, które przygotowują ołtarze.
 4. Na procesję zapraszamy całą asystę: służbę liturgiczną, Żywy Różaniec, Rycerzy Kolumba, młodzież, dziewczynki do sypania kwiatów oraz dzieci pierwszokomunijne.
 5. Dziewczynki, które zechcą sypać kwiaty Panu Jezusowi podczas procesji Bożego Ciała zapraszamy na próbę we wtorek o godz. 17:00. Rodziców serdecznie prosimy o słowo zachęty i pomoc. Zwracamy się również z prośbą do Parafian o pomoc w nagromadzeniu kwiatów, które dziewczynki sypać będą podczas procesji.
 6. Wszystkich prosimy o zaangażowanie się w tę uroczystą modlitwę procesyjną tak, by stała się ona radosnym świadectwem naszej żywej wiary.
 7. Uroczystość Bożego Ciała ma swoją oktawę, którą zakończymy w przyszły czwartek. W tym czasie procesję wokół kościoła łączyć będziemy w dni powszednie za wyjątkiem soboty i niedzieli z wieczorną Mszą św.
 8. W środę na wieczorną modlitwę o godz. 17:30 zapraszamy Rodzinę Żywego Różańca.
 9. Kolekta inwestycyjna w przyszłą niedzielę przeznaczona jest na spłatę naszego remontowego zadłużenia.
 10. Parafian i Gości zapraszamy na nasz dzisiejszy parafialny Piknik Rodzinny, który rozpoczniemy w południe, po trzeciej Mszy św. Piknik to okazja do rozmów, dzielenia się sobą i wspólnego biesiadowania. Serdecznie zapraszamy! Jednocześnie pragniemy podziękować Parafianom za wszelką pomoc, bez której organizacja tego wydarzenia byłaby niemożliwa. Za ogromne zaangażowanie dziękujemy Rycerzom Kolumba. Wszystkich Parafian, którzy wspierają to dzieło prosimy o przyjęcie naszej wdzięczności.
 11. 17 czerwca 2023 roku w Pelplinie odbędzie się XI edycja “Przystani – Warsztatów dla duszy”. Szczegółowy program i informacje są zawarte na stronie diecezjalnej (www.diecezja-pelplin.pl). Link do filmiku - zaproszenia:    https://fb.watch/kU2xulMhTy/