Parafia
Miłosierdzia Bożego
w Lęborku

Ogłoszenia

 

 

 

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

NA V NIEDZIELĘ WIELKANOCNĄ

 

 

 

  1. W miesiącu maju zapraszamy na nabożeństwa majowe w dni powszednie o godz. 8.30 i 17:30, a w niedziele o godz. 15:30.
  2. Jutro przypada święto Świętego Andrzeja Boboli, patrona Polski. Żył w XVII w., był jezuickim kapłanem, pracował na rzecz jedności Kościoła  i ojczyzny. Zginął śmiercią męczeńską.
  3. W środę przypada 102. rocznica urodzin Świętego Jana Pawła II. Za jego wstawiennictwem i za przyczyną Matki Bożej Nieustającej Pomocy prosić będziemy o Bożą pomoc w naszym codziennym życiu.
  4. Od dłuższego czasu przygotowujemy się wraz z dziećmi i ich rodzinami do uroczystości Pierwszej Komunii św. W naszej parafii uroczystość ta odbywa się co roku w ostatnią niedzielę maja. W tym roku w niedzielę 29 maja (za dwa tygodnie) 55 dzieci przystąpi do Pierwszej Komunii św. w dwóch grupach: o godz. 11:00 i o godz. 13:00. W ramach naszych przygotowań w tym tygodniu zapraszamy do spowiedzi św. rodziców i krewnych dzieci pierwszej grupy - w środę o godz. 19:00 oraz drugiej grupy - w czwartek o godz. 19:00. W przyszłą niedzielę dzieci z pierwszej i drugiej grupy wraz z rodzinami zapraszamy na Mszę św. o godz. 13:00.  
  5. Dzisiaj o godz. 19:00 ulicami miasta Lęborka przejdzie Procesja Różańcowa za Polskę. Początek procesji w kościele NMP Królowej Polski, zakończenie w Sanktuarium Św. Jakuba.
  6. Wolontariusze z Sanktuarium św. Jakuba Ap. w Lęborku zapraszają na Kiermasz, który odbędzie się 22 maja o godz. 10:00 w Domu Pielgrzyma. W ofercie m.in. ukraińskie pierogi, pielmienie, blinciki, aromatyczna kawa, ciasto. Dochód zostanie przekazany potrzebującym Ukraińcom.