Parafia
Miłosierdzia Bożego
w Lęborku

Ogłoszenia

 

Link do zdjęć z uroczystości bierzmowania 2024:

https://drive.google.com/drive/folders/1EGu5mKbt6Qqt8m0_7HoJsx6tfpk92jYr?usp=sharing
 

 

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

NA UROCZYSTOŚĆ  WNIEBOWSTĄPIENIA PAŃSKIEGO

 

 

 

  1. Dzisiejsza uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego rozpoczyna ostatni tydzień okresu wielkanocnego. To  czas przygotowania do uroczystości Zesłania Ducha Świętego, którą przeżywać będziemy w przyszłą niedzielę. Czas szczególnej modlitwy Kościoła o wylanie darów Ducha Świętego, a także o to, by w każdym z nas Bóg odnowił swoje dary i charyzmaty, abyśmy byli na nie wrażliwi, chcieli i potrafili z nimi współpracować. Pamiętajmy o tej modlitwie w rozpoczynającym się tygodniu. W kościele łączyć ją będziemy z Mszą św. i z nabożeństwem majowym, na które zapraszamy codziennie o 8:30 i 17:30, a w niedzielę o 15:30.
  2. Jutro przypada liturgiczne wspomnienie NMP z Fatimy. Z tej racji wieczorne nabożeństwo majowe połączymy z nabożeństwem fatimskim. Na tę modlitwę zapraszamy o godz. 17:15.      
  3. Rodzicom i młodzieży, która w miniony piątek przystąpiła do sakramentu bierzmowania bardzo dziękujemy za wyrażoną życzliwość i okazane dobro. Asyście liturgicznej, Panu Organiście, Chórowi parafialnemu, kwiaciarni Storczyk bardzo dziękujemy za pomoc w przygotowaniu uroczystości. Dziękujemy również za posługę Panu fotografowi. Na parafialnej stronie internetowej w ogłoszeniach znajduje się link do zdjęć z piątkowej uroczystości. 
  4. Od dłuższego czasu przygotowujemy się wraz z dziećmi i ich rodzinami do uroczystości Pierwszej Komunii św. W naszej parafii uroczystość ta odbywa się co roku w ostatnią niedzielę maja. Za dwa tygodnie 55 dzieci przystąpi do Pierwszej Komunii św. podczas Mszy św. o godz. 11:00.
  5. Bardzo dziękujemy za złożone dzisiaj ofiary podczas kolekty inwestycyjnej przeznaczonej na spłatę naszego remontowego zadłużenia. Wszystkim ofiarodawcom wyrażamy naszą wdzięczność. 
  6. Dzisiaj przy naszej świątyni odbywa się kiermasz ciast. Dochód z ich sprzedaży jest przeznaczony na leczenie niespełna 3-letniej Natalki Kryger, mieszkanki Gminy Nowa Wieś Lęborska. Dziewczynka choruje na glejaka nerwu wzrokowego i potrzebuje pilnie operacji. Jej koszt to ponad 300 tys. Wszystkie wypieki są przygotowane według domowych receptur przez koła gospodyń wiejskich w naszym powiecie.