Parafia
Miłosierdzia Bożego
w Lęborku

Ogłoszenia

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIENA

NA XXXIV NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ

 

  1. Uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata obchodzimy w ostatnią niedzielę roku kościelnego. Znakiem królowania Chrystusa jest krzyż zbawienia, który wisi na ścianach naszych domów, jest wpisany w nasze serca i którym znaczymy siebie, gdy stajemy do modlitwy. Niech nasza modlitwa i praca, życie rodzinne i zwyczajna codzienność będzie służbą na rzecz budowania królestwa Bożego.
  2. Dzisiaj za publiczne odmówienie aktu poświęcenia rodzaju ludzkiego Chrystusowi Królowi możemy uzyskać odpust zupełny. Trzeba także spełnić zwykłe warunki otrzymania odpustu, czyli być w stanie łaski uświęcającej, przyjąć Komunię Świętą, pomodlić się w intencjach wyznaczonych przez papieża, wykluczyć przywiązanie do jakiegokolwiek grzechu. Akt poświęcenia odmówimy wspólnie przed błogosławieństwem.
  3. W dniu dzisiejszym na prośbę papieża Franciszka młodzież gromadzi się, aby obchodzić Światowy Dzień Młodzieży. W naszym dekanacie modlitewne spotkanie młodzieży odbywa się dzisiaj o godz. 16:00 w kościele NMP Królowej Polski w Lęborku. Na to spotkanie zapraszamy młodzież z naszej parafii.
  4. We wtorek przypada wspomnienie św. Cecylii, która jest patronką śpiewu kościelnego. Wyrazy uznania, wdzięczności i najserdeczniejszych życzeń pragniemy skierować w stronę Pana Organisty, a także w stronę Pani Doroty i wszystkich tworzących wspólnotę naszej parafialnej scholi Adoramus oraz naszego parafialnego chóru Dzieło Miłosierdzia. Wszystkim, którzy w naszej parafii służą Panu Bogu śpiewem, czasem i modlitwą bardzo dziękujemy. Zgodnie ze zwyczajem, który zrodził się w naszej parafii – jeśli ktoś chciałby wesprzeć całoroczną działalność naszej scholi parafialnej, to jest dzisiaj taka możliwość przy wyjściu z kościoła.
  5. W przyszłą niedzielę po trzeciej Mszy św. odbędzie się spotkanie dla rodziców i dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii Świętej.
  6. Przyszła niedziela będzie już pierwszą niedzielą adwentu. Rozpoczniemy nowy rok liturgiczny pod hasłem: Wierzę w Kościół Chrystusowy.
  7. Od przyszłej niedzieli będzie można nabyć pobłogosławiony opłatek na stół wigilijny oraz wigilijne świece Caritas, które są symbolem naszej pamięci o najsłabszych, potrzebujących naszej pomocy i uwagi. Koszt dużej świecy wigilijnej to 22 zł., a małej 12 zł.
  8. W minionym tygodniu uruchomiliśmy ogrzewanie naszego kościoła. Podobnie jak w  poprzednich latach planujemy przez cały okres grzewczy utrzymywać temperaturę 16,5 stopnia. Pamiętamy, że nasz kościół jest nie tylko ogrzewany, jest także wentylowany. Wentylacja z rekuperacją uruchamia się przed każdą Mszą św. na czas 15 minut. W ten sposób większość powietrza w kościele zostaje wymieniona. Powietrze wilgotne wydalane jest na zewnątrz, a do wewnątrz wprowadzane jest świeże powietrze - podgrzewane do 18 stopni. W tegorocznym sezonie grzewczym proponujemy zbiorki na ogrzewanie naszego kościoła w trzecią niedzielę grudnia, w trzecią niedzielę stycznia i w trzecią niedzielę lutego.