Parafia
Miłosierdzia Bożego
w Lęborku

Ogłoszenia

 

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

NA I NIEDZIELĘ ADWENTU

 

 1. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy nowy rok liturgiczny i duszpasterski. Towarzyszy mu hasło: Uczestniczę we wspólnocie Kościoła. Uczestnicząc we wspólnocie Kościoła jesteśmy przede wszystkim zakorzenieni w Bożym życiu. Do zgłębienia tej prawdy zaprasza nas nowy rok kościelny.
 2. Rozpoczynamy również liturgiczny okres Adwentu, który jest radosnym oczekiwaniem na przyjście Pana. Adwent może być czasem pracy nad sobą. Co roku zachęca nas do podjęcia dobrych postanowień, uporządkowania swoich spraw, zatrzymania się i głębszej refleksji nad swoją postawą i swoimi relacjami.
 3. Pomocą w duchowym przeżywaniu Adwentu jest udział w roratach. Podczas tej modlitwy wpatrujemy się w Maryję, by naśladować Jej bezgraniczne zawierzenie Panu Bogu. W naszej parafii tradycyjnie roraty gromadzić nas będą w dniach od poniedziałku do piątku o godz. 18:00. Wyjątkiem w tym tygodniu będzie środa. W tym dniu dzieci zapraszamy na roraty o godz. 16:30. 
 4. Jednym ze znaków naszego adwentowego czuwania są lampiony, które przynosimy na roraty. Zwracamy się z pokorną prośbą do rodziców o pomoc w przygotowaniu lampionów. Prosimy, by to nie były świece, czy latarki.
 5. Adwentowym dniem spowiedzi św. z udziałem zaproszonych księży będzie w naszej parafii sobota, 16 grudnia (od wczoraj za dwa tygodnie). Zapraszamy w tym dniu na spowiedź św. w Godzinie Miłosierdzia, a więc od 15:00 do 16:30. 
 6. W środę na Mszę św. o godz. 18:00 zapraszamy Rodzinę Żywego Różańca. Rozpoczniemy modlitwą różańcową o godz. 17:30.
 7. W czwartek na wieczorną modlitwę i spotkanie zapraszamy Rycerzy Kolumba.
 8. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca. Zapraszamy na adorację NS od godz. 17:15.
 9. W piątek przypada uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Symbolem Niepokalanej jest zapalona świeca roratnia. W tę uroczystość zapraszamy na Msze św. o godz. 9:00, 16:00 i 18:00 oraz na nabożeństwa modlitewne „Godzina łaski” o godz. 12:00 i „Godzina Miłosierdzia” o godz. 15:00. Z racji uroczystości w piątek nie obowiązuje nas wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
 10. W przyszłą niedzielę podczas Mszy św. o godz. 11:00 zostaną pobłogosławione medaliki dzieci, które przygotowują się do Pierwszej Komunii Św. Po Mszy św. odbędzie się spotkanie dla rodziców i dzieci.
 11. Druga niedziela Adwentu od 2000 roku jest Dniem Modlitwy i Pomocy Materialnej Kościołowi na Wschodzie. Celem tego Dnia jest duchowe i materialne wsparcie Kościoła katolickiego w krajach Europy Wschodniej i Azji Środkowej.  Dzięki ofiarodawcom udało się i nadal udaje zorganizować wiele transportów z pomocą humanitarną, zakupić żywność, artykuły medyczne, środki czystości, a także generatory prądotwórcze czy piecyki do ogrzewania. Złożone ofiary do puszek w przyszłą niedzielę przeznaczone będą na ten cel. „Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie” tam za wschodnią granicą jest dniem wdzięczności za tych, którzy pomagają duchowo i materialnie.
 12. Kolekta inwestycyjna w przyszłą niedzielę przeznaczona jest na spłatę naszego remontowego zadłużenia. 
 13. W zakrystii można nabyć pobłogosławiony opłatek na stół wigilijny oraz wigilijne świece Caritas, które są symbolem naszej pamięci o potrzebujących naszej pomocy i uwagi.