Parafia
Miłosierdzia Bożego
w Lęborku

Ogłoszenia

 

 

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

NA I NIEDZIELĘ WIELKIEGO POSTU

 

 

  1. Wczoraj zakończyliśmy wielkopostne rekolekcje w naszej parafii. Dziękujemy wszystkim za obecność i modlitwę podczas wspólnych nabożeństw, za przystąpienie do spowiedzi św. na początku Wielkiego Postu.  
  2. Rekolekcje stanowią zachętę do przemiany życia, myślenia, wartościowania. Trwajmy w tym wielkopostnym zamyśleniu. Postarajmy się Wielki Post przeżyć godnie. Pamiętajmy o podjętych postanowieniach, o nabożeństwach Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali.
  3. Na nabożeństwo Drogi Krzyżowej zapraszamy w każdy piątek Wielkiego Postu przed ranną Mszą św. o godz. 8:30 i przed wieczorną Mszą św. o godz. 17:30. Dzieci zapraszamy na Drogę Krzyżową w piątki  o godz. 16:45.
  4. Na nabożeństwo Gorzkich żali zapraszamy w każdą niedzielę Wielkiego Postu o godz. 15:30.
  5. Kandydatów do bierzmowania z klas pierwszych szkół ponadpodstawowych zapraszamy na Mszę św. i spotkanie w przyszłą niedzielę o godz. 11:00.
  6. Przyszła niedziela to Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami, nazywa się niedzielą „Ad gentes”. W tym dniu od lat wspieramy modlitwą i wielkopostną jałmużną polskich misjonarzy. Zbierane w II niedzielę Wielkiego Postu ofiary do puszek pomagają im realizować działania ewangelizacyjne i humanitarne w najuboższych krajach świata.
  7. W bieżącym roku Caritas Diecezji Pelplińskiej zbiera 1,5% podatku razem z Caritas Polska. Prosimy o przekazywanie 1,5% podatku dochodowego na rzecz Caritas Polska (która następnie przekaże je naszej diecezji). Numer KRS 0000198645. Zebrane środki zostaną przeznaczone na zakup łóżek rehabilitacyjnych. Włączmy się jak najliczniej w to wielkie dzieło pomocy drugiemu człowiekowi. Caritas pomaga dzieciom, wspiera młodzież, niepełnosprawnych,  oraz osoby starsze i chorych. Okażmy serce, tym którzy potrzebują naszej pomocy. Za każde wsparcie serdecznie dziękujemy.