Parafia
Miłosierdzia Bożego
w Lęborku

Ogłoszenia

 

 

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

NA XVI NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ

 

 

  1. W czwartek przypada liturgiczne święto św. Jakuba Apostoła, który został powołany jako jeden z pierwszych uczniów Pana Jezusa wraz ze swoim bratem Janem. Spośród Apostołów jest pierwszym, a po Szczepanie drugim męczennikiem Kościoła. W 44 roku na rozkaz Heroda został ścięty mieczem. Patronuje m. in. Hiszpanii i naszemu miastu. Jako lęborczanie przeżywamy więc w czwartek uroczystość ku czci naszego Patrona. Zapraszamy na wspólną modlitwę. 
  2. W piątek z racji wspomnienia rodziców Matki Bożej, świętych Joachima i Anny, przypada dzień modlitw za rodziców, dziadków oraz za najstarszych parafian.
  3. Nadto w tym tygodniu czcimy: w poniedziałek św. Marię Magdalenę, we wtorek św. Brygidę, patronkę Europy i w środę św. Kingę.
  4. W najbliższy piątek (26 lipca) o godz. 19:00, w Sanktuarium św. Jakuba odbędzie się drugi koncert tegorocznej edycji Lęborskiego Festiwalu Muzycznego „Jacobiensis”, zatytułowany „Duetowe improwizacje” Artyści Weronika Kalupa - saksofon oraz Oskar Maj - organy, wykonają  malowniczą literaturę napisaną na ten niecodzienny duet oraz improwizacje. Organizatorzy zapraszają.
  5. Po raz 25 obchodzimy w Kościele w Polsce Tydzień św. Krzysztofa. Obchody te związane są z czwartkowym wspomnieniem świętego Męczennika ze starożytności chrześcijańskiej, św. Krzysztofa, który jest czczony jako Patron Kierowców i Podróżnych. Za jego wstawiennictwem modlimy się za kierowców i wszystkich użytkowników dróg. Z modlitwą łączymy osobistą troskę o odpowiedzialne i bezpieczne poruszanie się po drogach. Ważne jest także osobiste świadectwo naszej wiary – niech spojrzenie na wizerunek św. Krzysztofa – Niosącego Chrystusa, pomaga nam w naszych podróżach i w codziennym życiu.  W Tygodniu św. Krzysztofa kierujemy również nasze myśli ku polskim misjonarzom i misjonarkom.  Wszystkie dzieła prowadzone przez misjonarzy, zarówno duszpasterskie jaki i charytatywne, edukacyjne czy w ochronie zdrowia, nie mogą dziś się obejść bez odpowiednich pojazdów. W ubiegłym roku dzięki zebranym ofiarom MIVA Polska zrealizowała 115 projektów misyjnych w 36 krajach świata. Zakupionych zostało 935 różnych transportów, w tym: 52 samochody osobowe i terenowe, 4 ciężarówki, 2 busy, 37 motocykli zarówno dla misjonarzy jaki i katechistów, 2 łodzie motorowe, 334 rowerów - dla katechistów i uczniów w Afryce oraz 499 wózków inwalidzkich tzw. „promieni miłosierdzia”, a także ambulans to szpitala misyjnego, 1 traktor oraz 1 minikombajn zbożowy do gospodarstwa przy misji. Jest to bezcenny wkład Kościoła w Polsce w realizację dzieła misyjnego Kościoła i wyraz wielkiego zaangażowania i wrażliwości wielu ludzi na potrzeby misyjne. Ponieważ – jak wiemy - te potrzeby są ogromne, zwłaszcza w najuboższych krajach świata, możemy dzisiaj włączyć się w to dzieło podczas obrzędu błogosławieństwa kierowców i poświęcenia pojazdów.