Parafia
Miłosierdzia Bożego
w Lęborku

Ogłoszenia

 

 

OGŁOSZENIA PARAFIALNE NA I NIEDZIELĘ ADWENTU

 

   

 1. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy nowy rok liturgiczny i duszpasterski. Towarzyszy mu hasło: „Zgromadzeni na świętej wieczerzy”. To drugi rok trzyletniego programu duszpasterskiego dla Kościoła w Polsce, którego temat brzmi: „Eucharystia daje życie”.
 2. Rozpoczęliśmy liturgiczny okres Adwentu, który jest radosnym oczekiwaniem na przyjście Pana. W pierwszej części Adwentu, do 16 grudnia, za sprawą liturgii Kościoła zgłębiać będziemy tajemnicę powtórnego przyjścia Chrystusa przy końcu czasów. Kolejne dni mają służyć naszemu bezpośredniemu przygotowaniu do uroczystości Narodzenia Pańskiego. Postarajmy się dobrze wykorzystać ten czas dla ożywienia więzi z Panem Bogiem i bliźnimi.
 3. Adwent może być czasem pracy nad sobą. Co roku zachęca nas do podjęcia osobistych wyrzeczeń, uporządkowania swoich spraw, zatrzymania się i głębszej refleksji nad swoją postawą i swoimi relacjami.
 4. Pomocą w duchowym przeżywaniu Adwentu jest udział w roratach. Podczas tej modlitwy wpatrujemy się w Maryję, by naśladować Jej bezgraniczne zawierzenie Panu Bogu. W naszej parafii tradycyjnie roraty gromadzić nas będą w dniach od poniedziałku do piątku o godz. 18:00. Wyjątkiem będzie pierwszy tydzień. W tym rozpoczynającym się tygodniu szczególnie dzieci zapraszamy na roraty w poniedziałek, we wtorek i w czwartek o godz. 18:00.
 5. Jednym ze znaków naszego adwentowego czuwania są lampiony, które przynosimy na roraty. Zwracamy się z pokorną prośbą do rodziców o pomoc w przygotowaniu lampionów. 
 6. Dzieci, które przygotowują się do Pierwszej Komunii św. prosimy o pielęgnowanie codziennej modlitwy w domu, jeśli to możliwe zapraszamy także na modlitwę do naszej świątyni. Planowane na 6 grudnia spotkanie i poświęcenie medalików przesuwamy na czas po zimowych feriach.
 7. W środę na wieczorną Mszę św. zapraszamy Rodzinę Żywego Różańca przy naszej parafii. Rozpoczniemy modlitwą różańcową o godz. 17:30. Z radością dziś ogłaszamy, że kolejnych dwadzieścia osób z naszej parafii wyraziło wolę wstąpienia do Żywego Różańca. Dzięki temu powstanie w naszej parafii szósta Róża. Proponujemy, by swoją działalność zainaugurowała w najbliższą środę. Zapraszamy. 
 8. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Okazja do spowiedzi św. będzie w czwartek i w piątek od godz. 17:00. W czwartek zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu od godz. 17:00. W piątek o godz. 17:30 szczególnie dzieci będą mogły przystąpić do Komunii św. poza Mszą św.
 9. W sobotę o godz. 8:00 zapraszamy na nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca NMP.
 10. Naszych chorych parafian wyjątkowo w tym tygodniu odwiedzimy z posługą sakramentalną nie w sobotę a dzień wcześniej, czyli w piątek po rannej Mszy św. Bardzo prosimy o przekazanie tej informacji osobom zainteresowanym.
 11. Przyszła niedziela będzie pierwszą niedzielą grudnia. Z tej racji po każdej Mszy św. będzie można złożyć ofiarę do puszki na ogrzewanie naszego kościoła.
 12. W zakrystii można nabyć pobłogosławiony opłatek na stół wigilijny oraz  wigilijne świece Caritas. Małe i duże świece z logo Caritas, które zapala się w czasie Wigilii i stawia na świątecznym stole obok dodatkowego nakrycia, są wyrazem naszej pamięci o osobach potrzebujących. Akcja od ponad dwóch dekad służy potrzebującym dzieciom zapewniając im m.in. leczenie, rehabilitacje, a także posiłek czy wypoczynek. Do nabycia są małe świece  w cenie 8 zł. oraz duże świece w cenie 16 zł.
 13. Można także w zakrystii nabyć nasz diecezjalny kalendarz w cenie 5 zł.   
 14. Wydział Duszpasterski Kurii Diecezjalnej zaprasza do udziału w internetowych rekolekcjach adwentowych, które odbędą się pod hasłem „Życiowe rekolekcje”.  Nauki będą publikowane w terminie 29 listopada – 2 grudnia na stronach internetowych: nacalyswiat.pldiecezja-pelplin.pl  i  radioglos.pl oraz na kanale YouTube „Na cały Świat”.